top of page

-   Meist  -

Nõrga talu 1,5 ha suurune iluaed pakub üllatavaid vaateid ning võlub hiiglasliku veesilmaga, olles tõeline püsilillede paradiis.

Aia uhkuseks on suur päevaliiliate ja flokside kollektsioon. Floksid on aia vaieldamatud pärlid. Traditsiooniline floksinäitus, mida näeb iga aasta augusti esimesel nädalavahetusel on toonud talule tuntust nii Eestis kui välismaal. Nõrga talu flokse näeb ka Tallinna Botaanikaaia floksinäitusel.

 

Lisaks näeb aias veel sadu erinevaid püsikuid, mis sobivad just taluaia stiili ja suure rehielamuga. Vanade põlispuude alla on rajatud kaks suurt istutusala, mis on kujundatud varjulembeste püsililledega, ülejäänud aias naudivad taimed päikest pea terve päeva. Kujunduses on rõhk just keskmise - ja kõrgemakasvulisetel liikidel ja sortidel.

Perenaise erilised lemmikud lisaks floksidele on veel hostad, astilbed, lursslilled, heleeniumid, siilkübarad, kobarpead, ängelheinad, vesikanepid, priimulad ja kõrrelised.

 

Vabakujuline aiakujundus annab inspiratsiooni külastajatele ja ühtlasi on kogu aed ka näidisaiaks, mis toetab talu tootmistegevust. Talu põhiliseks tegevuseks on püsilillede kasvatamine ja müük (maist - septembrini). Igal aastal lisandub valikusse uusi ja põnevaid liike ja sorte ning pidevalt katsetatakse nende sobivust meie kliimas. Istikuid müüakse nii talus kohapeal, kui ka suurematel laatadel.

 

Nõrga talu on tunnistatud 2009. aastal Suure-Jaani valla kauneimaks tootmistaluks ja auhinnatud 2010. aastal Vabariigi Presidendi „Kauni Eesti kodu“ konkursil.

DSC07069.jpg
bottom of page